neděle 22. května 2016

Jestli je něco,

co opravdu nemám ráda, tak to je organizovaná zábava. Mám na mysli různé programy pro děti, pro celé rodiny, zábavné parky, zábavná odpoledne, dokonce nerada (a tudíž vůbec) jezdím na společné víkendy s jinými rodinami s dětmi. Málokterý takový víkend se totiž obejde bez předem stanoveného programu, který se vyznačuje hlavně tím stihnout toho co nejvíc.

Co mám naopak ráda, když se předem nic neví a my si sobě a hlavně dětem dovolíme se nudit. Když nevymýšlíme vůbec nic a děti se pomalu propadnou do svého vlastního světa, ve kterém vydrží několik hodin v naprostém tranzu. Oskarův tranz tohoto víkendu byly meče a  imaginární rytířské souboje, Jášův tranz, to jsou ryby, ryby, ryby.

 Meč I.

 Meč II.



 Selfie I.

Meč III.

 Meč IV.

 Selfie II.

 



 Takhle Jáša v sobotu ráno vyhlížel Jirku, aby se za 24 hodin vrátil zpátky plný zážitků ze spaní u vody na rybách.






 

neděle 1. května 2016

Superman a pár dalších vzpomínek na uchování






Solidární shromáždění - Jáchymek uplacen hrami na mobilu. Když jsem je odpoledne vyzvedávala ze škol/ky, čelila jsem jejich vyčítavým pohledům, že je nutím opouštět Břevnov a že je nechci pustit rovnou ven za kamarády, Jáchymek na ně dokonce s pláčem volal: "musím jít na nějakou pitomou demonstraci"! Nakonec to, myslím, pochopil.



Jablonecký bazén s tradiční zmrzlinou na závěr - máme to tam moc rádi a tentokrát jsme měli bazén chvíli jen sami pro sebe. Až nás vířívka přestala bavit a schody na tobogány jsme vyběhli tolikrát, že jsme byli totálně vyšťavení.

Normální ráno - kočka na mém polštáři tráví většinu nocí, když toto fotím, tak jsem už dávno vstalá do práce, Jáchymek dávno vzhůru

a zbylí dva ještě spící. Zítra ráno, až zase poběžím na sedmou do práce, to bude u nás v posteli vypadat naprosto stejně.

neděle 17. dubna 2016

Začala rybářská sezóna


a tak je Jáša věčně v luftu se strejdou Jirkou. Nám s Oskarem to ale nevadí, protože můžeme pálit ohně. Vlastním tempem, non stop. Rozuměj, Oskárek může pálit oheň, jaký chce a jak dlouho chce - nikdo mu neradí, nikdo ho k ničemu neponouká, má klid. Pro mě by mohlo platit, jedno dítě žádné dítě, ale to už jsem si dávno zvykla, že s Oskarem neplatí. Nevadí, pusu sice nezastavil a moji pozornost vyžadoval neustále, ale celkově byl k zulíbání. Co novinek jsem se od něj dozvěděla.

S takhle velkou hromadou dřeva jsme v sobotu ráno začínali.


Šli jsme taky hned zkraje zkontrolovat, jak to vypadá u nádrže, která z nějakého důvodu oba kluky nesmírně přitahuje.
Tady Oskar medituje jako Avatar.





To je ta nádrž.



U ní našel suchou trávu, která se mu zdála vhodná do ohně, takže jsme se vrátili na dvůr



a začali pálit nonstop.









Pak se vrátil Aleš z kola a měl toho plný kecky :)




Ale přivezl k večeři špekáčky.




On sice večeřel chlebíčky, neb měl v týdnu svátek (a jestli sem ještě někdy zavítá Patrika, tak věř, že si na tebe u chlebíčků vždycky vzpomenu!)




Jáša přivezl k večeři (živé) ryby, což byla trochu podpásovka. Aleš říkal, že příště je už zabije sám, ale uvidíme. Jáchymek u tohohle nebyl, seděl doma a potlačoval pláč. Nicméně my se Jirkovi pomstili, když jsme nechali Jáchymka, aby mu hned ráno znovu zavolal a Jirka musel souhlasit, že zase pojedou na ryby (rozuměj, do půl hodiny)




V neděli se Aleš věnoval zahradničení





a Oskar likvidoval poslední zbytky dřeva.





A když dopálil, pomohl mi s úklidem




A nakonec aspoň trochu Jáchymka - tady jako sběratel známek,




a tady jako úplně normální kluk, co na nás neustále dyndá telefon, aby si mohl zahrát hru 




A konečně jako miminko (protože tahle fotka na mě teď vybafla, když jsem si přehrávala fotky z mobilu do počítače a nemohla jsem odolat).


To je sranda :)

pondělí 11. dubna 2016

Desátý ročník


Misijní neděle u Břevnovského kláštera. Příští ročník bychom měli mít v rodině pořadatele, protože jsem Jáchymka přihlásila do skauta, který tuto misijní neděli každý rok pořádá. Klubovnu mají ve Vojtěšce, ach :)

Před třemi lety jsme byli naposledy, kluci od té doby strašně vyrostli. Podívejte :) A letos jsme konečně vyhráli v tombole!